Lithuanian

“Think Twice debt is a serious issue- DEBTLESS”

Projekto partnerystė suburta siekiant reaguoti į didėjantį asmenų finansinį neraštingumą, augančias privačių asmenų skolas, vis sudėtingėjančią padėtį dėl finansinių įsipareigojimų vykdymo.

 

2009 m. prasidėjusi finansinė ekonominė krizė bei ekonominė recesija paveikė daugelio žmonių gyvenimus. Daugybė žmonių atsidūrė sunkioje ekonominėje padėtyje, įsiskolino, jiems tapo vis sunkiau grąžinti skolas bei vykdyti savo finansinius įsipareigojimus. Daugeliui tokių asmenų tapo sunku gyventi, dirbti ir kovoti su įsiskolinimo problemomis.

 

Nors krizė pamažu traukiasi, tačiau vis dar iškyla nemažai problemų. Žmonėms pinigai reikalingi pragyvenimui (būsto išlaikymui, transportui ir pan.) bei įvairioms kasdieninėms išlaidoms.

 

Kita vertus kai kurios iš šių kasdienių išlaidų tėra grįstos reklamos daroma įtaka, kad asmeniui būtinas vienas ar kitas daiktas, prekė, paslauga.

 

Mokūs ir patikimi asmenys pinigus gali skolintis iš įvairių finansinių institucijų (pvz. bankų). Bet asmenys, kuriems pinigų reikia greitai ir kurie ne visada turi galimybę imti banko paskolas ieško alternatyvių galimybių, siūlančių pinigus nedelsiant, be papildomų biurokratinių procedūrų ir mokumo vertinimo. Šias alternatyvias galimybes teikia įvairios pinigų skolinimo įstaigos ir kitos ne bankinės institucijos.

 

Šios organizacijos teikia paskolas su labai aukštomis palūkanų normomis, o jų pateikiama informacija dėl metinių palūkanų nėra afišuojama, todėl klientai, sudarydami paskolos sutartis, to nepastebi. Klientai pastebi šią informaciją per vėlai, todėl jiems tenka su tuo susitaikyti, jie patenka į kreditorių spąstus ir nebeturi kur trauktis.

 

Augant įsiskolinusių asmenų skaičiui Europoje ir kiekvienoje projekto partnerėje šalyje siekiama, kad suburtas partnerių tinklas prisidėtų prie finansinio neraštingumo problemos sprendimo. Projektu bus siekiama padėti į nepalankią finansinę padėtį pakliuvusiems asmenims, siūlant įvairias pagalbos programas, kurios padėtų skolininkams gauti reikiamą informaciją, patartų kaip galima kovoti su įsiskolinimo bei nemokumo problemomis. Numatoma, kad tikslinės projekto grupės atstovai bus supažindinti su labiausiai paplitusiomis klaidomis, sudarinėjant paskolų sutartis.

Išsamesnis paskolos sutarčių išmanymas, užtikrins, kad asmenys atsargiau vertins ir rinksis skolinimosi galimybes, nepapuls į įvairių ne bankinių institucijų kreditų spąstus bei išvengs įsiskolinimų. Žmonių finansinis raštingumas padės užtikrinti, kad asmenys mažiau skolintųsi, atsargiai įvertintų skolinimosi galimybes, o geriausia – visai to vengtų.

 

 

© 2020 Debtless.eu. Powered by WordPress.